Deníček 2014

SPT3 + Soutěž RKČR

Festí dne 30.11. 2014 složiladalší stopařskou speciálku a to SPT 3
 
Sluníčko moje se umístilo na 1.místě  v soutěži RKCR o nejlepší pracovní fenu pro rok 2014.

 

Zkouška Fh2

Dne 25.10: 2014 , Festí složila další stopařskou speciálku a to Fh2.
 

Stopařský přebor - O korbel vlčice Lupíny

5.10.2014 00:00

Tak jsme zase vyrazili ,myslím tím naše trio, panička, Brunibárek a moje maličkost vyzkoušet si něco nového. Tedy zkoušet něco nového jsem jela já a panička, a protože Bruní je moje psychická opora, jak tvrdí panička, tak prostě nesmí na našich akcích chybět. Tentokrát jsme se vypravili na 2denní stopařský přebor „ O korbel vlčice Lupíny, který se konal 4. a 5.10.pod záštitou SKS Tart a ZKO Písek.

Tentokrát jsme zde opravdu dělali spoustu nových věcí, ale začnu postupně. Cesta nám uběhla rychle, na místo jsme dorazili v sobotu ráno a hned jsme se ubytovali a šli jsme se projít po okolí. V 9 hodin proběhl nástup a losování startovních čísel. Po rozlosování následovala poslušnost . Tady jsem já udělala hrubou chybu, protože jsem za aportem, jak jsem se na něj těšila vyběhla moc brzo a jednu hrubou chybu udělala panička, po cvicích sedni, lehni, vstaň před psovodem, si mě přivolala k noze, no nevím co jí to napadlo, nikdy to tak neudělala, no co byly jsme si v této disciplíně s chybami fifty fifty.

Pak následovalo vyhledání cizích ztracených předmětů v lese. Tuto disciplínu jsem s paničkou začala trénovat, ale zatím jsme dělali jen, že jsem viděla kam ten cizí člověk ty předměty hází. Tady jsme přišli na lesní cestu, kde na nás čekal pan rozhodčí a předměty byly už někde podél té cesty rozházený. No super, co teď, tak mě panička poslala se slovy „hledej, podej“ někam do lesa. Co mám hledat a podat, když jsem neviděla , že by někam něco někdo dal. Panička šla s panem rozhodčím po cestě , no a já jsem tedy běhala a hledala, prostě něco. Povedlo se mi to tak na půl ze čtyř věcí, které tam pan rozhodčí někam prostě jen tak dal, našla dva. Panička ze mě měla velkou radost, povídala, že jsem její šikulka. Potom jsme si šli všichni odpočinou a odpoledne následovala stopa, která byla 1,5km dlouhá a 3 hodiny stará, na vypracování jsme měli 50minut. Tak něco málo k této stopě. Když přišel čas a měli jsme ta tuto stopu vyrazit. Odvedl nás pán, který nám jí našlapal k nášlapu a řekl paničce, „ Musíte dojít kolmo k silnici a za ní ta stopa ještě pokračuje, přeji Vám hodně štěstí“. Zamával na pana rozhodčího, že vyrážíme. Jaké bylo pro nás obě překvapení, on s námi nikdo nešel. Šla jsem jen já a panička. Tak to vlastně bylo opravdu jen na mě jestli dojdeme k cíli. Stopa vedla přes pole, louku, kolem lesa, dokonce i pod ohradníkama, kde mi panička říkala, „Festí opravdu tudy, no musím ti věřit ,jdu za tebou“. Cestou jsme potkali srnku, zůstala jsem stát a koukala za ní, kam utíká. Panička na mě mluvila, abych hledala stopu, chvíli mi to trvalo, než jsem jí začala vnímat. Pak mi, ale došlo, že mám pracovat a vyrazila jsem po stopě dál. K silnici jsme došli a už jsme měli i dva nalezený předměty. To nejtěžší mě čekalo, najít, kde ta stopa pokračuje za tou silnicí. Panička mě přes tu silnici moc povzbuzovala.Říkala, „ Festí, klid, hezky pomalu. Hledej stopičku“. Našla jsem a pokračovala dál. Našla jsem ještě jeden předmě, bohužel ten čtvrtý a taky poslední jsem nenašla. Paničce to vůbec nevadilo, protože na mě bylo vidět jak jsem unavená. Prostě stopu jsem našla, došla a to za 25minut. Byla jsem od paničky moc a moc pochválená. Pak už jsme až do večera měli volnou, abychom si odpočinuli a načerpali síly na další disciplínu, která byla až večer. Tou disciplínou byla noční avizace. Když na nás přišla řada vyrazili jsme s paničkou a za námi pan rozhodčí, zase po lesní cestě. Tady mi panička říkala, „Festí, dávej pozor“. Tak jsem dávala pozor a po nějaké době co jsme šli po tý cestě jsem ucítila nějakého lumpa, zastavila jsem se, abych paničce dala vědět, že tam je někdo schovaný. Panička to nahlásila panu rozhodčímu. Ten jí řekl, že pachatel ( lump) tam tím směrem, kam já ukazuju je, ale že prý je ještě moc daleko,aby mi to uznal a dostala jsem 0 bodů. Paničku to mrzelo, protože já jsem jí upozornila, že je tam někdo schovaný, ale pro pana rozhodčího to bylo prostě moc brzy, prý jsem měla ujít ještě aspoň deset kroků a pak upozornit.

Na poslední disciplínu na tomto závodě jsme nastupovali v neděli dopoledne, byla to stopa s vyhledáním nášlapu ve čtverci 20x20m, 2 hodiny stará a 600 kroků dlouhá.

Povedlo se , přestože jsem to já ani panička ještě nikdy nedělali, za paniččina povzbuzování jsem si s tím poradila, nášlap našla a vyrazila po stopě a stopu jsme došli. Z tohoto výkonu jsme měli obě opravdu velkou radost. Po této stopě ještě následovalo přiaportování ztraceného

předmětu paničky, ale to už pro mě není žádný problém, ráda všechno paničce nosím, protože vím, že si budeme spolu hrát.

Byl to zase jeden ze super prožitých víkendů, s prima partou. Naučili jsme se zase něco nového, co můžeme trénovat na příště a zase vyrazit si zazávodit.

Festa Terezský dvůr

 

XIII ročník MR stopařů SK TART

            V pátek 19.9. jsme  vyrazili zase v naší stálé sestavě panička, Bruní (naše psychická opora) a moje maličkost na XIII ročník MR stopařů SK TART do Podbořánek.

 Po příjezdu jsme se ubytovali, panička se s námi došla projít, abychom se vyvenčili a šla na  losování startovních čísel. Vylosovala nám startovní číslo 5.

Pracovat jsme začali v sobotu  po slavnostním nástupu a to od 12 hodin poslušnostmi.Šlapači nám vyrazili našlapat naše první stopy staré 4 hodiny. Hned po příjezdu jsem tady dostala přezdívku „EXOT“ a víte proč? Protože jsem mezi těma ovčounama a malinami byla jediný RTW.

Na poslušnosti jsme to zvládli tradičně, zase jsem od paničky na povel volno nechtěla odejít, no a při polohách jsem je křivě provedla. Celou dobu při poslušnostech nám krásně svítilo sluníčko, tak že nám i stopy našlápli za krásného počasí. Kolem druhé hodiny se obloha zatáhla a jak panička říkala, začaly padat trakaře. Byl to fakt pořádný slejvák. Lilo asi půl hodiny a zase se obloha projasnila a vykouklo sluníčko, né na dlouho, následovala další velká průtrž. Ta vydržela až do doby, kdy jsme odjížděli na stopy. Po příjezdu k polím, kde byly stopy stále ještě trochu pršelo. Ale už jen tak mírně. Zde si panička zase losovala číslo v kterém budeme stopu vyhledávat. Zapomněla jsem Vám řict, že jsme byli rozděleni do skupin, abychom se prý s těmi stopami vešli. Tady panička vylosovala poslední stopu. Fakt se jí to povedlo.Já když jsem nastupovala tak už zase krásně svítilo sluníčko. Panička říkala,       „ Tak jsem na Tebe děvečko zvědavá“. U pana rozhodčího jsme se nahlásili a vyrazili. První úsek stopy docela šel ,byla to docela nízká řepka s blátem, lom jsem hezky vypracovala, našla jsem i první předmět a označila. Pak se ta řepka začala zvedat, no paníčka jí měla až po kolena a já jsem v ní nebyla pomalu ani vidět.Lidičky, kdyby jste tam byli a cítili jak ta řepka, tím jak do ní pražilo zase to sluníčko smrděla. Snažila jsem se pořád hledat stopu, ale v tom smradu a tak vysokému porostu jsem se na posledním úseku prostě ztratila.

Nos jsem měla plný vody a byla jsem fakt strašně utahaná. Měla jsem trochu strach, že se panička bude zlobit, ale nezlobila, dokonce mě pochválila, že jsem se opravdu snažila.  Po příjezdu do kempu, kde jsme bydleli, si nás někteří začali hned dobírat,“ Jé exot zabodoval a byl lepší než někteří ovčouni“ Těmito dvěma výkony poslušností a 4hodinovou stopou jsme se dostali na 8.místo. V sobotu už se pak nic nedělo a já jsem si mohla pořádně odpočinou s Bruníkem v chatce, hezky paničce v peřinách. V neděli ráno kolem 9 hodiny ,jsme vyrazili zase podle skupin vypracovat 2hodinové stopy. Tentokrát jsme měli stopy našlapané ve strništi. No nevím, mě to spíš připomínalo bahenní lázně. Ono totiž celou noc pršelo. Tentokrát jsem stopu vypracovala, i přesto, že se mi to bahno lepilo na paciny, panička říkala, „Festí ty to máš jak botičky z bláta“ Tímto výkonem jsem si udržela 8.místo v celkovém pořadí. Při slavnostním nástupu jsem dostala od pánů rozhodčích pochvalu, že na „Exota“ a při první účasti na MR je to krásné umístění. Panička mi pak říkala, „Festí jsem na Tebe moc a moc pyšná, jsi prostě moje zlatíčko.“ Během celého mistrovství panovala skvělá atmosfera, byla zde prima parta. No a pro nás s paničkou zase nová zkušenost.

 Festa

Deníček 2013

 

Soutěž o nejlepšího pracovního psa/ fenu RKČR za rok 2013

Fesťulka se umístila na 2.místě Je to prostě moje zlatíčko.

 

Neděle 10.11. 2013 Zkouška SPT2

Dneska další stopařský úspěch Fesťulky. Dnes složila zkoušku SPT2,stopa 92 bodů na řepce, poslušnost 45bodů (prostě ode mne neodejde při volnu), rozlišení předmětů 25 bodů. Složením této zkoušky se kvalifikovala na MR stopařu SK TART na rok 2014

 

Fh1

V sobotu 26.10. složila Fesťulka v ZKO Starý Kolín Fh1. Za našlapaní stopy děkujeme Pavlu Karbanovi.

Praktická stopa

Jak už má panička ve zvyku pro mě připravit něco nového,tak i letos pro mě připravila účast na závodu Praktické stopování.
Vyrazili jsme všichni tři (Bruník nesměl chybět, ve svém věku s námi jezdí jako psychická opora) v pátek navečer.
Po příjezdu jsme se ubytovali a panička šla na slavnostní uvítání a losování startovních čísel. Šla bez nás, protože už byla tma a losování probíhala v klubovně. Vylosovala nám startovní čislo 3, Když se za námi vrátila do chaty, kde jsem celý víkend bydleli,tak nám řekla, že to je dobrý, že se ani ona pořádně nestačí podívat co nás čeká.
  Závod začal v sobotu ráno slavnostní nástupem, tentokrát i s námi pesany. Na první stopu se odjíždělo v 9 hodin a tak se tam panička jela podívat, aby věděla co mě vlastně čeká. Po návrátu mi řekla: " No Festí ,jsem na Tebe zvědavá jak to zvládneš. Stopu máš dlouhou 1,5km (cca 2 300 kroků a něco přes 2 hodiny starou), čas na vypracování 35 minut."  Přišli jsme na řadu a vyrazili na naší stopu. Lidi představte si, když jsme dorazili na místo, kde jsem měla začít pracovat, tak po obou stranách byl rybník. Přiznám se, že jsem si nejdřív myslela, že mě "kachně" chce panička udělat radost a vzala nás, abych se pořádně vycachtala. 
 Čekal tam na nás pan rozhodčí , který nám řekl, že se hledá žena, která jela stopem. Nějaký svědek sdělil, že  viděl vyskočit ženu z projíždějícího auta, které zpomalilo v zatáčce a utíkala směrem....Našla se nějaká její  věc, kterou při útěku ztratila.  No a tady začínala moje práce. Pan rozhodčí nám ukázal v jakém okruhu máme začít hledat. Byl to přibližně čtverec o velikosti 50 x 50 m. Panička mi dala na čuchat ten předmět a prej hledej stopičku. To je sice hezký, hledej stopičku, ale kde, nikde žádný označení začátku stopičky jak jsem zvyklá. Řekla jsem si, že si ten pach co mi panička dala z tý divný šustícívý  věci načuchat zkusím najít. Povedlo se a já  jsem ten pach ucítila a vyrazila. Za námi šel pan rozhodčí a celkem dost lidí (chtěli se podívat jak budu pracovat.) Musím říct, že jsem je vůbec nevnímala, chtěla jsem paničce udělat radost a tak jsem se soustředila na ten cizí pach co jsem našla. Nejdřív jsem šla po louce ,tam to docela šlo,našla jsem i první dva předměty, který ta osoba ztratila. Pak přišla cesta, přes kterou šla,tam jsem se docela zapotila, ale našla jsem kudy pokračovala. Další překvapení bylo, že jsme šli k potoku. Když jsme k němu přišli,tak jsem se podívala po paničce s dotazem v očích : " My se jdeme koupat". Panička můj pohled pochopila a řekla mi: Festí žádný koupání, hezky hledej stopičku". Tak jo budu hledat stopičku, překonali jsme potok a vyrazili dál, zase jsme šli kus cesty po louce a najednou jsme byli u lesa. Tady jsem si musela pořádně ověřit kudy ta stopa jde, nějak jsem tomu nevěřila, že jdeme do lesa. Opravdu šla. Tak  se nám ta stopička střídala, nebudu popisovat celou cestu kudy jsme šli. No a najednou jsem v lese pod stromem našla tu paní co se ztratila a my jí měli najít. Ta paní měla velkou rast, že jsme jí našli. Radost měla i panička, že jsem to zvládla. Paní jsme našli od načuchání toho jejího předmětu za 33 minut. Panička mi řekla, že jsem moc šikovná holka. No já nevím jestli jsem šikovná, když jsme se umístili na 8. místě z  13 týmů a já našla jen 4 předměty z 5 předmětů co ta paní, co jsme hledali ztratila. Zase to pro mě i paničku bylo něco nového. Musím řict, že mě to i bavilo a snad mě tam panička zase někdy vezme. 
 
FestaTerezský dvůr
FOTO ZDE a taky ZDE

 

LVT Nadějkov

14.06.2013 11:52

LVT Nadějkov  

 
      Letos jsme my tři, panička Brunibárek a já vyrazili na výcvikový tábor o něco dřív než jindy. Program tábora byl naplánovaný hodně pestrý, ale díky počasí, které nám moc nepřálo museli naši páníčkové hodně v programu měnit. Byly naplánováné troje zkoušky z výkonu. Bohužel proběhly jen jedny a to zkoušky podle zkušebního řádu NZŘ, které se konaly hned v neděli po příjezdu na tábor. Já jsem měla nastoupit na zkoušky podle zkušebního řádu TART na SPt1 a podle MZŘ na Fh1.
     Tábor jsme si vzhledem k deštivému počasí i tak užili. Zasoutěžili jsme si  v prostorách klubovny a před klubovnou, kde nepršelo ,panička říkala, že to bylo něco jako agility. Zúčastnil se i naš "DĚDEK" (Brunibárek), no a představte si, že já s paničkou jsme se umístily na třetím místě a hned za námi panička a Bruňďa ve svém věku na krásném čtvrtém místě, z deseti týmů.Učili jsme se i nové věci, jednou z nich byla noční avizace. A jak to vypadalo? Vypravili jsme se večer na lesní cestu, kde byl v křoví, tak ,aby nebyl vidět schovaný lump a měla jsem na něho paničku upozornit v tichosti, tedy bez štěkání. Zase jsem nastoupila já a pak si to šel zkusit i Bruňďa. Vyrazila jsem s paničkou na tu cestu a pochvilce jsem něco ucítila a zůstala stát. A opravdu tam byl ten lump schovaný,panička mu přikázala, aby z toho křoví vylezl a šel k nám.  Mezitím mi panička sundala náhubek, ještě, že to udělala,představte si, že chtěl paničceten lump ublížit, tak jsem ho šla pěkně kousnout. Dostala jsem moc velkou pochvalu za to jak jsem paničku upozornila a bránila jí. Brunibárek nezareagoval tak rychle, ale asi to bylo tím, že třeba ke svému věku už i hůř slyší nebo tak. Představte si, že jsem byla vyhlášená jako nejlepší pes v této disciplíně a to tam byli mnohem zkušenější pesani než já, vždyť se to teprve učím. Poslušností astop jsme moc vzhledem k počasí neudělali. Za to jsme si užili obran. Kousali jsme na rukáv i na rink,venku na terase,v klubovně, v tmavé mísnosti, ale i venku, když přestalo aspoň trochu pršet. Bylo to moc fajn. Vyzkoušeli jsme si hodně nových věcí.
    Chtěla bych poděkovat obou figurantům Honzikovi Srbovi a Markusovi Strolenýmu za to jak se nám věnovali a páníčkům radili a pomáhali při výcviku obran. I když poslušnosti a stop moc nebylo děkuji za rady Andrejce Kaslové.
Zase prožitý super týden s perfektíma lidma.      Festa
Jo a tady je odkaz na nějaké ty fotečka a videa z tábora.https://honzasrb.rajce.idnes.cz/LVT_Nadejkov_2013/

 

První výcvikový víkend - Bílá Skála 2013

01.05.2013 08:46

První výcvikový víkend  letošního roku jsme s paničkou a s Bruňďou strávili v Jižních Čechách v táboře Bílá Skála.

Vyrazili jsme v pátek 26.4. těsně po druhé hodině, protože do tábora jsme měli přijet nejdřív ve čtyři hodiny odpoledne. Jela s námi ještě kamarádka Nellinka se svojí paničkou. Nellinka je ještě takový psí mimino a jela na takovou akci poprvé. Jelikož už v pátek bylo dost velký teplo a cesta byla dlouhá, panička nám udělala velkou radost a zastavila nám u rybníku, kde jsme se vycachtali a schladili a nebylo nám v autě takové horko. 
Po příjezdu na místo jsme se ubytovali v chatičce a vyrazili na procházku po okolí. Ten den jsme už nic nedělali, jen odpočívali,abychom načerpali síli navýcvikový maraton.
 Sobota začala hned ráno stopama.Po stopách jsme si s Bruníkem trochu odpočinuli a já šla trénovat rozlišování předmětů.Brunibárek mě při té práci hezky sledoval z chatky a fandil mi, abych to zvládla. Byla jsem šikovná a zvládla to na jedničku. Pak jsme se šli projít a já si zaplavat v blízkém rybníčku. Paničce dalo hodně práce mě z vody vylákat.Jelikož bylo zase dost velké teplo dali jsme si zase trochu odpočinku. Následovala poslušnost, ale jen tak lehce a vyzkoušela jsem si novou disciplínu tak zvaný Treibball. Je to nová hra psa a jeho páníčka s velkým míčem. No a jak to na takových akcích chodí navečer přišla obrana. Figuranti byli super, moc se mi to líbilo. Chtěla bych jim poděkovat, za to jak se nám věnovali. Pak už jsme se jen nabaštili vyvenčili a šli na kutě.
 Neděle začala zase stopama, vlastně jsme cvičili to samé co v sobotu. Víkend utekl jako voda a jeli jsme domu. Byl to krásný víkend se spoustou kamarádů a už teď se těším já i Brunibárek na další. 
Děkuji za fotky všem, kdo fotili.
 

https://mrrotwik.rajce.idnes.cz/Bila_Skala_26-28.4_2013/

 

Výcvikové soustředění SKS TART ČR

02.04.2013 12:14

V sobotu 30.3.  jsme se s paničkou zúčastnili výcvikového soustředění SKS TART ČR.
Cílem tohoto soustředění bylo zacvičit si cviky, které možné spoustě cvičištích ZKO z různých důvodů. Jako obvykle nás na tuto akci jelo víc kamarádů. Takže jsem jela v autě ještě se čtyřmi kamarády. Jak panička říká: „ Všichni ostatní  pesani se mačkaj vzadu v kufru( tem kufr, mají dostatečně velký, aby si mohli lehnou a odpočinout) a ty si jezdíš jak princezna v kenelce“. Taky proč ne, já jsem na ní zvyklá a mám tam svůj klid a pohodlí.
Na místo soustředění jsme dorazili po jedné hodině. Paničky šli na nástup, aby se dozvěděli co nás všechny čeká. Jako první přišla na řadu kruhovka, nastupovali jsme vždy v náhubku.  Abychom se seznámili s figuranty,. I přesto, že první kousání bylo na peška drželi figuranti krabice, kterýma nás a naše paničky jakoby ohrožovali.
Po každé disciplíně jsme si šli na chvilku odpočinout. Jako další úkol jsme měli ochránit naše páníčky , byla to disciplína Obrana – nácvik „nenadálý přepad psovoda. Tady už byli figuranti převlečeni do RINGO obleku. Vypadalo to asi takhle. Šli jsme se s paničkou projít mezi nějaké budovy a v  nestřeženém okamžiku na nás zaútočil,  „lump.“ Reagovala jsem opravdu rychle a nedala mu šanci se k paničce dostat. Nemyslete nebylo to tak jednoduchý za tu „procházku ! na nás takhle zaútočili víckrát a pokaždé z jiné strany.
Když se začalo stmívat následovala disciplína  obrana – nácvik zákroku v místnosti „ HOSPODA“No tady jsem první zákrok měla takový nejistý. Jelikož už bylo šero a my jsme vlastně měli zaútočit na figuranta, který se nám ukázal venku a pak zmizel v tmavé chodbě a s té chodby jsme za ním běželi do osvětlené místnosti a plnou lidí. Panička říkala, že to nevadí, že se to teprve učím a že se zlepším, Taky jo druhej pokus už jsem věděla co a jak a panička mě hodně a hodně povzbudila „vždyť jsme přeci tým!“ a mě se to opravdu povedlo.
Předposlední a poslední disciplínou bylo kousání v řadě a nácvik noční hladké zadržení za světla s krabicemi.
No za světla, posvítili nám jedním autem,takže jsme toho zrovna moc neviděli. Kousání v řadě to už pro mě byla známá věc, zvládla jsem to na jedničku. No, ale ten přepad a zadržení  v tomto malém osvětlení a v lese jsem dělala zase poprvé.Lidičky musím se pochválit byla jsem moc šikovná a oba !lumpy ! co nám chtěli ublížit jsem jak říká panička „zvládla super“.  Moc se nám to oběma líbilo a na podzimní soustředění zase vyrazíme. Taky musím poděkovat všem, kdo to pro nás připravili a figurantům, byli skvělí. Festa

Deníček 2012

Poslední výcvikový den v roce 2012

29.12.2012 00:00

Fotky ZDE

Festa dárce krve

28.12.2012 00:00

Dne 28.12. 2012 při  kontrole Bruňdi na veterině,byla Festa jako Bruňdi doprovod. Nutně tam zrovna potřebovali krev pro jednoho pejska.Tak mu přejeme,aby to pomohlo a uzdravil se.

 

Soutěž o nejlepšího pracovního psa RKČR

10.12.2012 09:43

Festa se umístila na 4. místě v soutěži o nejúspěšnějšího pracovního psa RKČR!

 

Mikulášská stopa

05.12.2012 12:32

Dne 1. 12.2012 se konala na našem cvičáku ZKO Tuchoraz Mikulšská stopa. Festa se v závodě umístila na první příčce. Článek brzy doplním.

Nějaké fotky od Petry R. ZDE

 

Zkoušky dle NZŘ 20.10. 2012

Dne 20.10.2012 jsme s Festou úspěšně složili zkoušku ZPS1.

 

31. ročník O LIBERECKÝ POHÁR

V sobotu 22.9. jsme se s paničkou vypravili na 31. ročník O LIBERECKÝ POHÁR.Cestou na závod nám opravdu hodně pršelo,ale naštěstí se počasí trochu umoudřilo a těsně po příjezdu na cvičák KK Pavlovice přestalo. Na závod bylo přihlášeno 53 psovodů se svými pesany. Závod probíhal ve 5 kategoriích. V ZZO,ZM,ZVV1.ZVV2 a STOPA. My s paničkou jsme tentokrát nastoupily jen na stopu. Při nahlášení dostala paničky předměty,které jsem já měla najít. Byla to kůže, dřevotříska,kousek filcu a polystyrén o velikosti 4x3cm. Stopa byla podle NZŘ - ZPS 1.
Jelikož nás bylo na stopu přihlášeno 16 pesanů,rozdělili nás do dvou skupin. My s paničkou jsme byly v druhé skupině a stopy jsme odjížděli kolem 12 hodiny.Dorazili jsme na louku,foukal tam pěknej vítr a panička říkala,že je jí dost zima. Musím říct,že okolo Liberce mají krásné louky a tak mi to nedalo a musela jsem se při hledání těch předmětů rozhlédnou po krajině. Stopu jsem vypracovala,ale nenašla jsem jeden předmět a na ostrým lomu jsem jsem se pěkně zapotila,ale našla a došla jsem až do konce. Pan rozhodčí můj výkon ohodnotil 68 body,že prej se nesoustředím a rozhlížím se kde co je a lomy si ověřuju. Byla to pro mě i paničku další zkušenost. Umístila jsem se na 10. místě.Panička říkala: "Vidíš, kdyby si nečumákovala,kde co lítá a a kde jaká kytka kvete, byla by jsi lepší." No,ale podle mě první stopařský závod a v silné konkurenci zkušených pesanů,jako Fei,která byla i na MS RTW , je desáté místo docela úspěch. Zase jsme prožili moc hezký den v hezkém prostředí a s příjemnými lidmi. Příští rok se zase zúčastníme, a já se budu víc snažit a míň se kochat krajinou.
Festa

LTV Potštej

    Jako už tradičně každý rok jsme s paničkou vyrazili na letní výcvikový tábor. Tentokrát jsme byli v podhůří Orlických hor, asi 5km od hradu Potštejn, v Kempu u zámečku. Tábor začínal v neděli 5.8. od 15hodin. My jsme tam dorazili nějak po druhé hodině, protože jak panička říká: "Musíme mít nějakou rezervu, protože by byl zázrak když bychom nezakufrovali". Rezervu jsme měli, kupodivu jsme se nezakufrovali a tak jsme tam byli dřív než ostatní. Využili jsme našeho brzkého příjezdu a šli se všichni tři porozhlédnout po okolí. U kempu les, louky a lidičky potok, zase jsem se měla kde cachtat. Dokonce i Brunibárek chodil do potoka i bez toho, aby mu panička říkala:" Do vody, smočit se a dělej".
      Po příjezdu ostatních jsme se ubytovali a vyslechli si jak bude celý tábor probíhat, kdy se bude čuchat, poslouchat a kdy kousat.
Celý týden se nám opravdu moc a moc věnovali Pavel Urban na stopách a na obranách a Jana Kulísková na poslušnosti. Na táboře proběhly zkoušky z výkonu podle národního i mezinárodního zkušebního řádu.
    My jsme s paničkou nastoupili na zkoušku IPO2. Bohužel jsme neudělali. Zvládli jsme poslušnost a stopu, na obraně při kontroláku jsem špatně šlápla do nějaké díry a strašně to zabolelo a zvedla jsem přední nohu a nemohla se na ní postavit, tak se obrana ukončila. Naštěstí jsem sí jí jen hodně zvrtla, tak budu teď odpočívat a na tuto zkoušku vyrazíme jindy a snad se zadaří.
    Na výcvik chodil i Brunibárek a přesto, že má ve svých 9 letech nějaké ty zdravotní problémy zvládal to na jedničku. Hlavně obrany s Pavlem se mu moc líbily, prostě si tento tábor opravdu dědek "jak mu říká panička" užil.
        Tábor proběhl ve skvělé náladě, poznali jsme spoustu nových přátel. No prostě super týden s partou skvělých lidí.
Za krásné fotky z tábora děkujeme Lence. Pavlovi s Janou děkujeme za super prožitý týden plný výcviku.

Festa

FOTO ZDE

 

Rotvici a Břežanské hraní aneb vítáme prázdniny hrou


Panička a ještě další členové ZKO Tuchoraz byli osloveni ,aby předvedli na akci "Břežanské hraní aneb vítáme prázdniny hrou."vesnice Břežany II něco málo z výcviku psů.

Konalo se to v neděli 24.6. 2012 odpoledne na místním hřišti.

Na hřiště jsme přijeli po třetí hodině. Musím říct,že tedy bylo fakt dost velké horko a dusno.No,ale já i moji kamarádi se přece hned tak něčeho nelekneme a tak jsme to zvládli, jak panička říkala na jedničku. Trochu Vám přiblížím co jsme tam dětem ukázali.

Elinka s Alexem a jejich páníčci ukázali jak se cvičí na vodítku a když jim velí jiná osoba. Zvládli to opravdu s přehledem přesto,že cvičili poprvé před tolika lidmi. Pak jsem trochu poslušnosti i s aportem předvedla já s paničkou. Po našich poslušnostech přišel Argo,který tam měl předvést něco z canisterapie. Faktem je, že nejdřív mu rodiče těch prcků moc nevěřili a nechtěli k němu pustit,ale nakonec to dopadlo tak že nebyl on ani jeho panička v tom davu dětí a jejich rodičů vidět.

Na závěr jsme předvedli něco z obran,hezky jsme se vystřídali. Já jsem Vám úplně zapomněla říct,že tady se předvedl i Jarýsek ,můj kamarád 13 letý dvounožec,který se učí figurovat.Na toho kousal Roňďa nejspíš proto,že jeho páníček je taky figurant a obranám rozumí rozhodně víc než třeba moje panička. Lidičky to jste měli vidět jak byli všichni ti diváci překvapení,že takový klučík to s náma rotvikama zvládá.

Bylo to tam fajn, děti i rodiče nám tleskali,tak se jim to asi líbilo. No vlastně muselo se to líbit,když jsme my hafani dostali od pořadatelů na konci každý pořádného buřta.

Festa Terezský dvůr

 

 

policejní závod „Kristýna“

        Poslední víkend v květnu se panička rozhodla strávit trochu netradičně a přihlásila nás na policejní závod „Kristýna“, prý si vyzkoušet nějaké nové věci a něco se přiučit. To přiučit je docela důležité, já přeci nejsem žádný policejní pes.

   Vyrazily jsme v pátek večer, protože jsme se měli do 20hod nahlásit a ubytovat. Ubytovaly jsme se a šly se projít. Lidi to byla nádhera velký rybník, řeka a les no prostě co víc si pro mě milovníka vody, přezdívkou „KACHNA“ přát.

   Sobota začala nástupem a informacemi, kdo kam a který den na kterou disciplínu půjde.

My jsme s paničkou začínaly ráno poslušností podle ZVV1, pani rozhodčí naší poslušnost nazvala „živelnou.“ Byla opravdu taková hodně veselá.

Po poslušnosti jsme se přemístily na obrany do lesa. Začaly jsme revírama a označením pachatelů. Tady bych Vám to měla asi trochu přiblížit.V lese byly na všechny strany postaveny různé přístřešky z maskáčoviny, maketa, rozvěšeny různé věci. Lumpy jsem našla, ale jak byli oba schování v sedě v tom maskáčovém přístřešku, tak jsem Vám z toho úžasu, kde to jsou, ještě sedí a jsou dva zapomněla úplně štěkat. I tak nás panička a pan rozhodčí došli. Panička mi zavelela „k noze“, počkala až si sednu a lumpům řekla, že mají vystoupit. To byla podívána, jak se v těch ringo oblecích soukaj z toho přístřešku. Když se vysoukali tak jsme kousek popošli, panička mě položila a šla je prohledat jestli u sebe nemají nějakou zbraň. Panička je začala prohlížet a v tom jí ten jeden, co ho zrovna prohlížela, chtěl ublížit.Tak jsem mu šla hezky vysvětli, že na mojí paničku mi nikdo sahat nebude, natož jí ubližovat. Po mém zásahu ho panička vrátila k tomu co tam zůstal stát. Do prohlédla je a sebrala jim ty zbraně. Řekla jim ať se otočí a chtěly jsme je společně odvést k panu rozhodčímu. No představte si ono jim to nestačilo, že jsem toho jednoho už kousla a chtěl nám ten druhý utéct. Tak jsem za ním vyběhla, ale špatně jsem se do toho obleku zakousla a on mi už nedal příležitost si kousnout znovu. No co, tak jsem na něj aspoň hodně a hodně štěkala. Musím se přiznat, že v kousání na ty „ringo obleky“ nejsem moc zkušená.

Tyto dvě disciplíny jsme absolvovaly dopoledne.

Odpoledne jsme všichni závodníci postupně šli na speciální cviky. Bylo to :

 1)Přenášení čínky z terénu ztíženého potravou.Hm tady jsem tomu dala, místo čínky jsem šla ochutnat co je na těch táccích za dobroty a čínku jsem úplně zapomněla, útěchou mi je, že nás bylo dost, kdo šel tu baštu na těch táckách ochutnat.

2)Hlídání předmětu psovoda. Tady jsem to zvládla na jedničku. Panička mě v náhubku položila k našemu batohu a já ho měla hlídat, aby mi ho nikdo neukradl a panička se šla schovat. Hezky jsem u toho batohu ležela. Nejdřív prošli dva lidi, kteří si mě vůbec nevšímali, pak se otočili a vraceli se zase kolem mě. V tom se ten jeden sehnul a chtěl mi ten batoh sebrat. Tak jsem na něj zaútočila a ukázala mu, že mi nic brát nebude. Asi se mě lekl, protože se zastavil a pak pomalu odcházel. Tak jsem hezky zůstala sedět u batohu, hrdá jak jsem ho hezky zahnala. Panička mě za to moc pochválila.

Poslední disciplínou ten den byla obrana psovoda na veřejnosti.

Panička se šla podívat co vlastně budeme dělat. Byl tam postavený velký stan, kde sedělo asi 30 lidí a pěkně teda křičeli. Když se panička ke mně vrátila řekla „no uvidíme, Festí jsi šikovná jdeme na to.“ Nastoupily jsme. Přišly jsme do toho stanu, nebylo opravdu slyšet vlastního slova, ani to,že jim panička říká, aby se utišili a uklidnili.Najednou se ten jeden člověk zvednul a hodil po nás nějakou láhev a mířil si to rovnou na paničku. Rychle jsem zareagovala a chytila ho za stehno a držela. Panička, ale zapomněla pustit vodítko (asi ode mne takový zákrok nečekala) a strhla mě z něj dolů. Byla jsem na paničku naštvaná, ale měla jsem radost, že jsem jí ochránila. No a protože panička nepustila vodítko, tak jsem za tenhle zákrok dostala nula bodů. Byla to škoda, já jsem se tak snažila.

Zbytek soboty jsme strávily procházkou a odpočinkem.

   V neděli ráno jsme absolvovaly poslední disciplínu tohoto závodu. Bylo zadržení na pláži na vzdálenost 150m. Ten, kdo mě zná, tak ví jak opravdu miluju vodu. Tak si i umí představit, jak to dopadlo. No jasně šla jsem si zaplavat. Paničku nikdo neohrožoval, vždyť figurant byl tak daleko, že nebyl ani vidět ani slyšet. A panička běžela přeci až za mnou. No přeci jen jsme se k němu nějak dostaly, já ve vodě a panička po břehu. Časový limit jsme, ale nedodržely, tedy já. Stejně jsem si kousla a i když jsme tento zásah měla za nula bodu, všichni diváci nám hezky tleskali. Panička se ani nezlobila, říkala“ Já jsem věděla, že pomažeš do vody:“ Zúčastnily jsme se závodu, kde jsme se zase něco nového naučily a okoukaly. Jak se říká není potřeba vyhrát, ale zúčastnit se. Chybami, které jsme udělaly, jsme se snad obě poučily a zapamatovaly a příště to bude mnohem lepší.

  Prožily jsme super víkend, v krásném prostředí a s partou skvělých lidí.

VIDEO ZDE

FOTO ZDE

 

 

Závod "Statečné psí srdce"

V sobotu 11.2. jsem se s paničkou a ještě s dvěma psími kamarády (NO) a jejich paničkami vypravili na noční policejní závod . Hned od rána jsme měli pech, paničce se nepodařilo nastartovat auto, ono totiž od rána mrzlo až praštilo. Ani to nám však v naší výpravě nezabránilo. Kamarádi pro nás přijeli k nám domů, naložili nás a vyrazili jsme. Na místo, kde se konal závod, naše parta dorazila kolem 13hodiny. Závod začal ve 14hodin nástupem. Vylosovali jsme si startovní číslo 10.
 

Nejdřív se měla předvést panička a já jsem se jen v leže měla dívat. No musím říct, že panička se opravdu předvedla. Střelba ze vzduchovky v leže, panička se netrefila ani jednou, trochu to vylepšila, když při hodu granátem se ze tří hodů alespoň jednou trefila.
Já jsem to taky pokazila, byla mi zima i přes to, že mi panička dala vestu. Ale vesta nehřeje na břiše a při paničky snaze se trefit do terčíku, jsem měla pocit, že už ležím dost dlouho na tom studeným a sedla jsem si.
 

Po těchto dvou disciplínách jsme čekali až bude úplná tma. Zima byla čím dál větší.
Po 18 hodině pořadatelé usoudili, že už větší tma nebude a může se začít. Začalo se, rozsvítili na kousku cesty louče. Nastoupili první závodníci. Dočkali jsme se, přišla řada na nás, obě jsme byli nervozní a ještě velké překvapení, protože při výslechu jsem ležela od diváků asi dva metry,to se mi ještě nestalo a panička se dohadovala s tím lumpem jako by nic. Vedle mne stál pan rozhodčí a se shora na mě svítil baterkou, co já dělám a jak se soustředím na paničku a toho lumpa. Potom co panička lumpovi řekla, že se má otočit a jít, tak on vyšel mezi ty louče a my s paničkou za ním.Představte si, že nám asi po pěti krocích začal utíkat mezi ty louče a já ho měla zadržet. Tak jsem vyběhla, ale co to on neměl rukáv a obě ruce si schoval na prsa. No co já s tím, když ho nemám za co chytit, tak jsem ho aspoň pěkně vyštěkala.Nevěděla jsem, že ho můžu kousnout i jinam.
 

Na další disciplíny jsme vyrazili do lesa. Tady jsem měla vyštěkat lumpa na revíru (no na revíru), on byl vlastně schovaný v hustém křoví. To jsme s paničkou trénovali, ale za světla. No na revír jsem vyběhla „někam,“ ale lumpa jsem nenašla.
A šly jsme lesem dál, před každou disciplínou stál většinou nějaký kus před panem rozhodčím pomocník, a když jsme k nim docházeli tak křičel: „ Já jsem ten hodnej“. Když tam nebyl pomocník volal to na nás pan rozhodčí sám.
 

Další disciplína při té cestě lesem bylo přepadení. A opravdu: u pana rozhodčího jsme odevzdali bodovací kartu a pokračovali tou lesní cestou, obě jsme s paničkou čekali, co se bude dít.A pak to přišlo. Najednou se na nás z křoví vyřítíl nějakej člověk, tak jsem ho šla kousnout, bylo to dobře, paničku bych ochránila,moc mě za tento zákrok pochválila, říkala: "Ty jsi moje strašně šikovná holčička.“ Byla jsem na to patřičně hrdá. A naše cesta lesem pokračovala. Přišli jsme k takovému opravdu strmému kopci, musela jsem jít co nejpomaleji, abych paničku z toho kopce nestáhla dolů, přeci jen chodí po dvou a né po čtyřech jako já. Za tímto kopcem na nás čekala poslední disciplína a to zadržení, ale lidičky ze tmy do světla a asi na na dvě stě metrů. Panička mě povzbudila, já vyrazila a panička za mnou. No a co si myslíte, běžím za tím lumpem a on mi ty ruce zase schoval a já nevěděla kam ho hryznout, v tom přibíhala panička, ten lump dal v běhu, ruce volně a já jsem si kousla, ale podle pana rozhodčího už to bylo pozdě.
 

I tak mě panička moc pochválila, protože jsem se opravdu snažila, vždyť jsem tohle všechno dělala úplně poprvé ve tmě a ještě v tak velkém mrazu. Prý bylo -25 stupňů. Musím říct, že se nám to oběma líbilo. Panička říkala:" Natrénujeme" a příští rok zase vyrazíme, protože už budeme vědět co se bude dít a na co se máme připravovat. Domů jsme dorazili kolem druhé hodiny ráno, obě pěkně zmrzlé a utahané, ale s pocitem hezky prožitého dne s fajn partou.

Deníček 2011

Mikulášská stopa

V sobotu 3.12. se konal každoroční závod nazvaný Mikulášská stopa, oproti loňskému roku se nám počasí opravdu povedlo. Zatímco loni jsme odkládali  naše pejsky na tlustý kabát, aby nám v teplotě 21°C nepřimrzli, letos nás hřálo sluníčko a po sněhu ani vidu ani slechu.

Závodu se zúčastnilo jako každoročně dost závodníků a tak pani rozhodčí měla co dělat. Mikulášská stopa byl závod, ve kterém jsme si mohli prověřit co jsme se za rok naučili ať již šlo o stopu, poslušnost nebo obranu. Tímto děkujeme paní rozhodčí Jarce Mikulecké za posuzování a obodování naší snahy :)

Jako tradičně po závodu následovalo rozdávání dárků a oslava Jardových narozenin. Pod záplavou dárků nebyl stromeček skoro ani vidět :) a tak každý odjížděl s taškou plnou darů :)

Oslava Járových narozenin se také vyvedla, dostal spousty darů a moc krásný dort, který mu nechala udělat maminka Ivetka a vypadal jak jinak, než jako náš cvičák :) Dokonce i makety!! :) Všem se moc líbil a ještě víc všem chutnal :)

 

img-20111203-dort.jpg

Nakonec nám Jana naočkovala naše psíky a mohli jsme jet domů :)

 

Výsledky mikulášského závodu zde:

kategorie dorost

1. místo: Michaela Zubíková a Elwood z Akátové hory

2. místo: Iveta Vacková a Eleonora z Akátové hory

3. místo: Jára Vacek a Alex Skortex dog

 cesky-brod-20111203-dorost.jpg

 

kategorie dospělí

1. místo: Zuzka Mančálová a Barbar

2.místo: Jana Králová a Festa Terezský dvůr

3. místo: Jirka Holoubek a Doxi

 

cesky-brod-20111203-dospeli.jpg

 

kategorie veteráni

1. místo: Marcela Mančálová a  Roxy

2.místo: Jirka Holoubek a Huckley Vombat

3. místo: Jana Králová a Bruno

 

cesky-brod-20111203-veterani.jpg

 

Děkujeme paní rozhodčí Jarce Mikulecké, figurantovi Láďovi Jupovi, všem, kteří se podíleli na organizaci a v neposlední řadě VŠEM MOC GRATULUJEME :)

Článek napsala: Michaela Zubíková

Foto: Marcela Mančálová

 

VV Bílá Skála 28.9. - 2.10. 2011

Prodloužený víkend na konci září jsme byli jako každý rok na Bílé Skále, bezva parta lidí, super figuranti a nádherné počasí.

Foto z celého víkendu zde

Trénovali jsme stopy, poslušnosti a obrany. Večer nechybělo ani posezení u ohně :) Počasí nám nadmíru přálo, celý den svítilo sluníčko jenom večer se pomalu připlížila mlha, která ale do rána hned zmizela.

Prodloužený víkend jsme si všichni moc pěkně užili a už se těšíme na nějaký další :)

 
 
 

VV Tuchoraz 2.-3.9.2011 aneb rozloučení s prázdninami

Aby těch akcí nebylo málo rozhodli jsme se uspořádat ještě jeden výcvikový víkend, tantokrát na téma rozloučení s prázdninami. Bohužel se mohl konat jenom od pátku do soboty, protože v neděli už má druhá skupina dopoledne školku a to by jistě nebyl pěkný pohled, kdyby nás tu ráno našli. 

S prázdninami se loučili přítomné dětičky: jmenovitě Jára Vacek, David a Kristýna Růžičkovi a Ondra Gazda.

My ostatní již školou nepovinní jsme si to ale také užili.  V pátek byla jenom poslušnost, podle toho jak kdo přijel tak cvičil. Večer se rozdělal gril a dělalo se maso, buřtíky i sýry. Konal se také neoficiální turnaj v ping-pongu, kterého se zúčastnili všichni přítomní pánové a dětičky. Večer se podařil, všichni se dobře bavili. Nebyla nouze ani o kulturní vložky v podobě tance Míša/Kačka/Jana, nebo v podobě skoku letmo mezi kadibudky v podání Vládi   Posledním divadelním vystoupením bylo hledání mobilu v 5 hod ráno, kde si hlavní roli zahrál Vláďa alias „Keny“ a Zdeňka alias „Bílá paní“. Kdo nezažil nepochopí. Jsme opravdu zvláštní společnost.

V sobotu se ráno z alkoholového výparu vynořili skoro všichni a po dlouhém přemýšlení a vymýšlení, kdo může a nemůže řídit, jsme se rozhodli to risknout a zajeli jsme do Vrátkova na stopy. Stopy se celkem vydařili, někteří špatně snášeli sluníčko, které začínalo docela pražit, ale nakonec se všem povedlo stopy našlapat i vypracovat.  Po návratu ze stop se stal zázrak a dorazil Pepa s hrncem česnečky, pro většinu to byl životabudič, a tak jsme mohli po malé snídani pokračovat v poslušnostech a obranách. K pozdnímu obědu jsme dostali od naší Ivetky výbornej buřtguláš a jako dezert všemožné buchty, bábovky a tiramisu – co kdo přinesl. Ale nebojte cvičili jsme nejenom hodovali. 

Fotečky najdete zde

Sepsala Míša Zubíková

 

12. - 14.8.2011 VV TUCHORAZ

Povedená akce na našem cvičáku. Od pátku do neděle - stopy, poslušnosti, obrany :) Večer volná zábava :)

Pátek

příjezd účastníků :)  Potom jedno kolo obran, trocha poslušnosti a klobásky s buřtíkama v udírně :)

Sobota

stopa, poslušnosti, obídek,  obrany a večer volná zábava a "kejtička"

Neděle

stopa, poslušnosti, obídek, obrany a bohužel odjez domů :(

Něco málo jsme nafotili a hodně nafilmovali, takže již brzy se zde bude odkaz :)

Děkujeme figurantům Vláďovi Koníčkovi, Martinu Suchánkovi a Láďovi Jupovi za spousty rad a pomoci. Také mnohokrát děkujeme Jarce Mikulecké za to, že nám radila při poslušnostech :) Bylo to jistě  pro každého přínosem. Děkujeme "Monarchovi" za sobotní kulturní vložku, věta "Sešli jsme se zde na Čisťáku" opravdu nejde zapomenout :) Už dlouho jsem se takhle nezasmála :) A nakonec děkujeme Kačce za její nedělní ukázku výcviku, byla to pěkná podívaná :) Po které se odvážila jenom Jana K. dotázat "Jak naučíš toho psa takhle pěkně couvat?"  a Kačka jí to vysvětlila :) "No prostě couváš" :)

Kdybych bývala tušila jak je výcvik jednoduchý mohla jsem si leccos ušetřit :)

Děkuji všem, kteří přijeli a těm, kteří nepřijeli vzkazuji "jejich smůla" protože to bylo super jak po stránce výcviku tak po stránce "volné zábavy" :)

Těším se na další společnou akci

Sepsala Míša Zubíková

 

5. LVT Cvikov  22. - 31.7.2011

V týdnu od 22. – 31.7. 2011 se konal výcvikový tábor ve Cvikově. Sešla se jako každý rok dobrá parta lidí a letos nám i počasí přálo, tedy až na poslední den

Celý tábor se nesl v duchu dvou svateb – figuranta Honzíka Kuncla a Moniky Pletkové a druhého páru Dany Horychové a Martina Kunty.  Přípravy probíhaly už od prvního dne tábora. Dort, dekorace, plány na psí špalír. Všechno bylo do puntíku naplánované.

… a v úterý to všechno propuklo . . . brzy ráno začala výzdoba, stavba altánu (jako mokré varianty, která naštěstí nebyla ani na chvilku potřeba), přípravy na svatební oběd, dekorace dortu a v neposlední řadě dekorace nevěst a ženichů. Nevěsty byly objednány ke kadeřnici a tak odjely už brzy ráno. Ostatní účastníci tábora se podíleli na přípravách.

Obřad se konal od 10:30 a vše probíhalo naštěstí podle plánu, pejskům to s motýlky a věnečky moc slušelo a všichni byli moooc hodní. Po obřadu následovalo focení, gratulace, přípitek a také tradiční rozbíjení talířů. Na téhle svatbě nesmělo nic chybět. K obědu byla polévka s knedlíčky a svíčková na smetaně. Všem moc chutnalo a všichni se dobře bavili. Následovalo rozbalování darů a novomanželský tanec. A pak? pak už jenom volná zábava se sudem piva a velkým pečeným čuníkem.  Během hodů se ještě nezapomnělo na únos nevěst, které byly nakonec vykoupeny a navráceny novomanželům i když to tak zprvu moc nevypadalo. Svatební oslavy probíhaly až do nočních hodin a tak se ráno na stopu moc pejsků nehrnulo.

Zbytek týdne probíhal ve standartním režimu, stopa, snídaně, poslušnost, oběd, obrany, večeře a volná zábava. V sobotu se jako již tradičně konaly zkoušky tentokrát dle MZŘ. Počasí nám vůbec neudělalo radost, protože vydatně pršelo od rána až do našeho odjezdu. Některým pejskům se tak cvičit nechtělo, některým méně, ale většina zkoušky zvládla a odnesla si vytoužený zápis do výkonnostní knížky. Tímto gratulujeme všem co zkoušku zvládli a přejeme hodně štěstí těm, co jí budou zkoušet ještě jednou. Za celý týden děkujeme figurantům Honzíku Kunclovi, Vláďovi Koníčkovi, Martinu Suchánkovi. Děkujeme za trpělivost, dobré rady a také za to, že se tolik věnujete začínajícím mladým figurantům Járovi Vackovi a Vláďovi Horáčkovi. Také děkujeme výcvikáři Honzíkovi Kunclovi a všem ostatním co nám radili a pomáhali při našem výcviku a snažení. Specielní poděkování patří Darje, že nám zase zorganizovala takový pěkný týden plný odpočinku a zábavy.

Těšíme se za rok nashledanou.

Více INFO A FOTO ZDE

Sepsala Míša Zubíková

 

SV RTW 28.5.2011

Panička pomáhala organizovat SV RTW—VÍCE ZDE

 

RTW CUP  30.4.2011

Panička pomáhala organizovat RTW CUP—VÍCE ZDE

 

Výcvikový víkend Maxov 15.4. - 17.4.11

O víkendu 15. – 17.4. 2011 jsme se sešli v rekreačním středisku Maxov-Radvanec. Dobrá parta, krásné počasí, jako vždy moc dobré jídlo a spousta zábavy to všechno jsme měli na našem prvním výcvikovém víkendu této sezóny.

Páteční večer jsme strávili v „jizbě“ za bujaré zábavy. V sobotu brzy ráno někteří vyrazili na stopy a někteří spáči o trochu později. V deset hodin přijel figurant Láďa Šíma, který byl tak hodný a vzal figurování na RTW CUPu, který bude již za 14 dní 30.4.2011 v Českém Brodě. Takže si přijeli zatrénovat i někteří účastníci.

Celý den bylo krásné slunečné počasí a tak si někteří odvezli domu i trochu spálené obličeje. Celý den jsme cvičili, trénovali, hráli si nebo si jenom tak povídali. Uteklo to jako voda, v sobotu večer to vypadalo, že zábava nebude jako v pátek. Po celodenním tréninku byl každý unavený. Ale nakonec zábavu rozproudili naši milí figuranti Láďa Jupa a Honza Kuncl s přispěním repertoáru vtipů Jardy Vacka. Nakonec jsme se smáli celý večer. Ještě teď mně bolí břišní svaly z historek ze života Honzy Kuncla.

Neděle probíhala ve stejné režii jako den předchozí. Stopa, poslušnost, obrany, oběd. A nakonec zabalit a domů. Nikomu se nám ani trochu nechtělo, bylo to krásné, ale moc krátké. Proto se těšíme již brzy na další výcikový víkend, tentokrát v Chrudimi.

Tak se mějte a brzy nashledanou

FOTKY ZDE

sepsala Míša Zubíková

Deníček 2010

4.12.2010 Mikulášský závod v ZKO Tuchoraz

Získala jsem 1. místo v kategorii DOSPĚLÍ !!!

Článek ZDE a fotky ZDE

 

5.- 7.11.2010 Výcvikový víkend Maxov - Radvanec

Ve dnech  5.- 7.11.2010 jsme se zúčastnili letošního posledního výcvikového víkendu  naší pobočky v rekreačním středisku poblíž Sloupu v Čechách – v Maxově. Výcvikový  víkend pod taktovkou - berličkou Darji, začal večerní bojovkou pro účastníky – kdo najde ubytování a kdo ne. Někteří trefili napoprvé, někteří napodruhé, někteří dojeli skoro až k cíli a na poslední chvíli se dali na ústup. Nakonec jsme se ale všichni ve zdraví sešli ve společenské místnosti, abychom mohli zahájit bujarou zábavu. A že o ni nebyla nouze. Přijel se za námi také podívat Honzík Kuncl, který si na chvilku  odskočil od  bagru, aby mohl pobýt se svou „druhou rodinkou“. Byl obdarován za své úspěchy v letošním roce několika diplomy a věcnými cenami. Stal se nejúspěšnějším ve zkouškách i závodech dle MZŘ. Získal 1. místo na MR RTW a v neposlední řadě složil figurantské zkoušky I.třídy.

Po informacích k programu VV, předběžným plánem na rok 2011 a diskuzi ohledně nového vedení pobočky, se mohlo začít s volnou zábavou. O tu se tentokrát postaral Péťa B., který nám předvedl své taneční kreace a schopnosti DJ. Odchod na lůžka byl takřka pro všechny hodně po půlnoci. V sobotu ráno nám paní kuchařka připravila moc dobrou snídani a my mohli vyrazit na stopy. To jsme ještě netušili, že stopy budou to poslední co budeme dělat za sucha.

Kolem 10 hodiny byly obrany. Děkujeme figurantům Vláďovi Koníčkovi, Petru Bečkovi a Martinovi Suchánkovi za jejich práci a nápady na zlepšení našich pejsků. Děkujeme Martinovi za jeho střeštěné nápady, kromě toho že jsme se něco naučili, jsme si užili i spoustu zábavy s „Vřískotem“ a „Příšerou“ v lese a na dětském hřišti. Bohužel ke konci obran se začal spouštět déšť, který neustal až do konce našeho pobytu. V poledne nás v jídelně pohostili báječným obědem a jako vždy sladkým dezertem. Po obědě se někteří pustili do výcviku poslušnosti a někteří dali přednost teplé „jizbě“ nebo baru. Kolem půl čtvrté se naši stateční hoši zase hodili do gala a my na ně vypustili naše psíky.

O půl sedmé byla večeře a naše paní kuchařka opět nezklamala. O takovém rautu si můžou nechat jinde zdát. Jak někdo příznačně podotknul „jednalo se o obžerství“. Nepřeberné množství řízečků, karbanátků, salátků a jiných pochutin že z toho oči přecházely. Po večeři jsme se všichni zmohli jenom na to, odkutálet se do jizby a pohodlně se usadit. Následovalo vyhlášení úspěchů za 2.pl.2010. Celoročních soutěží o nejlepší výsledky, ať již z výstav, zkoušek či závodů, které sestavila naše výcvikářka Romana Čermáková. Každý získal diplom a věcnou cenu v podobě pamlsků pro pejsky. Zvláštní cena byla udělena slečně Janě Králové se psem Argem Terezský dvůr za složení zkoušky Canisterapeutického psa.

Naší „šéfové“  Darje, vzhledem k tomu, že se rozhodla předat žezlo dál, byl udělen „ Dekret čestného členství “ se spoustou pěkných dárků. A všem přítomným dospělím a dětem, kalendáře na rok 2011.

V neděli proběhlo kolem desáté hodiny jenom krátké kolo obran, několik stopiček a po obědě příprava na cestu -  směr domov. Ještě přišla jedna dobrá zpráva - Petr Bakeš s Britou Lužická brána v neděli na ZKO Roudnice n.Labem složili zkoušku BH!

Děkujeme organizátorce Darje za jako vždy perfektní organizaci, volbu ubytování a za stálou její starost.

Víkend se povedl a doufám, že se všichni těšíte, tak jako já, na další akce, které nás čekají v roce 2011.

sepsala Míša Zubíková

 

VV Bílá Skála 25.9. – 28.9.2010

O posledním zářijovém  prodlouženém víkendu jsme se zúčastnili výcvikového víkendu pořádaného pobočkou „RTW SPORT“ v rekreačním středisku Bílá Skála u Číměře. I přes to, že nám počasí nepřálo jsme vydrželi a nakonec si odvezli spoustu zážitků. Víkend začínal v sobotu ráno a končil až v úterý odpoledne, kdy se konaly zkoušky dle MZŘ. Během víkendu si pejsci vyzkoušeli stopy, poslušnost a obrany, zatrénovali si na zkoušky nebo jenom tak. Během víkendu bylo k vidění i zadržení figuranta na velkou vzdálenost (po cestě kolem rybníka až na plac) a také obrana v místnosti (klubovně), bylo to velice zajímavé a napínavé, hlavně pro Lucku, která upozornila figuranty, že musí vše vrátit v původním stavu.

 Na zkoušky se přihlásilo celkem 10 pejsků, spousta zkoušek byly IPO V a spousta jenom stopařských. Počasí bylo bohužel v den zkoušek nejhorší z celého víkendu, ale i přes to se s tím pejsci a hlavně pánečci statečně poprali a většina jich zkoušku udělala. Po slavnostním vyhlášení výsledků zkoušek jsme se pomalu ale jistě začali odebírat k domovu a těšit se na další výcvikový víkend.

Děkujeme figurantům, vedoucím našich družstev a všem co nám pomáhali s výcvikem. Také děkujem Lucce, která se snažila i přes nepřízeň počasí vymyslet program a pomoci nám posunout se s našimi psíky ve výcviku dál.

Díky a těšíme se zase nashledanou.

sepsala Míša Zubíková

 

IPO-V ... další úspěšně složená zkouška

Ahojky lidičky, na letním výcvikovém táboře ve Cvikově jsem dne 31.7.2010 úspěšně složil další zkoušku dle mezinárodního zkušebního řádu IPO-V

a moje kamarádka Festa na tomto táboře úspěšně složila dne 30.7.2010 zkoušku dle národního zkušebního řádu ZM

 

ZVV1

Ahojky lidičky, chtěl bych vám oznámit radostnou zprávu!  Dne 26.6.2010 jsme úspěšně složili zkoušku ZVV1. To jsme ale šikulové, co ?! :)

 

Mikulášská stopa

Tak jako každý rok i letos na Mikuláše proběhl již třetí ročník našeho interního závodu, Mikulášské stopy. Tentokrát byly pozměněny pravidla soutěžení. Závodilo se v týmech, které musel tvořit minimálně jeden psovod se dvěma psi a maximálně tři psovodi se třemi psi. Na výběr bylo ze čtyřech soutěžních kategorií, kde byli dohromady smíchány různé zkušební řády a úrovně zkoušek. Vždy však musel celkový součet bodů dát tři sta. Všechny čtyři kategorie se vyhlašovali dohromady.
 
Já se svou paničkou a Festičkou jsme tvořili team, který se umístil na krásném třetím místě!
 
Fotky ze závodu jsou ve fotogalerii!

 

Deníček 2010

4.12.2010 Mikulášský závod v ZKO Tuchoraz

Získala jsem 1. místo v kategorii DOSPĚLÍ !!!

Článek ZDE a fotky ZDE

 

5.- 7.11.2010 Výcvikový víkend Maxov - Radvanec

Ve dnech  5.- 7.11.2010 jsme se zúčastnili letošního posledního výcvikového víkendu  naší pobočky v rekreačním středisku poblíž Sloupu v Čechách – v Maxově. Výcvikový  víkend pod taktovkou - berličkou Darji, začal večerní bojovkou pro účastníky – kdo najde ubytování a kdo ne. Někteří trefili napoprvé, někteří napodruhé, někteří dojeli skoro až k cíli a na poslední chvíli se dali na ústup. Nakonec jsme se ale všichni ve zdraví sešli ve společenské místnosti, abychom mohli zahájit bujarou zábavu. A že o ni nebyla nouze. Přijel se za námi také podívat Honzík Kuncl, který si na chvilku  odskočil od  bagru, aby mohl pobýt se svou „druhou rodinkou“. Byl obdarován za své úspěchy v letošním roce několika diplomy a věcnými cenami. Stal se nejúspěšnějším ve zkouškách i závodech dle MZŘ. Získal 1. místo na MR RTW a v neposlední řadě složil figurantské zkoušky I.třídy.

Po informacích k programu VV, předběžným plánem na rok 2011 a diskuzi ohledně nového vedení pobočky, se mohlo začít s volnou zábavou. O tu se tentokrát postaral Péťa B., který nám předvedl své taneční kreace a schopnosti DJ. Odchod na lůžka byl takřka pro všechny hodně po půlnoci. V sobotu ráno nám paní kuchařka připravila moc dobrou snídani a my mohli vyrazit na stopy. To jsme ještě netušili, že stopy budou to poslední co budeme dělat za sucha.

Kolem 10 hodiny byly obrany. Děkujeme figurantům Vláďovi Koníčkovi, Petru Bečkovi a Martinovi Suchánkovi za jejich práci a nápady na zlepšení našich pejsků. Děkujeme Martinovi za jeho střeštěné nápady, kromě toho že jsme se něco naučili, jsme si užili i spoustu zábavy s „Vřískotem“ a „Příšerou“ v lese a na dětském hřišti. Bohužel ke konci obran se začal spouštět déšť, který neustal až do konce našeho pobytu. V poledne nás v jídelně pohostili báječným obědem a jako vždy sladkým dezertem. Po obědě se někteří pustili do výcviku poslušnosti a někteří dali přednost teplé „jizbě“ nebo baru. Kolem půl čtvrté se naši stateční hoši zase hodili do gala a my na ně vypustili naše psíky.

O půl sedmé byla večeře a naše paní kuchařka opět nezklamala. O takovém rautu si můžou nechat jinde zdát. Jak někdo příznačně podotknul „jednalo se o obžerství“. Nepřeberné množství řízečků, karbanátků, salátků a jiných pochutin že z toho oči přecházely. Po večeři jsme se všichni zmohli jenom na to, odkutálet se do jizby a pohodlně se usadit. Následovalo vyhlášení úspěchů za 2.pl.2010. Celoročních soutěží o nejlepší výsledky, ať již z výstav, zkoušek či závodů, které sestavila naše výcvikářka Romana Čermáková. Každý získal diplom a věcnou cenu v podobě pamlsků pro pejsky. Zvláštní cena byla udělena slečně Janě Králové se psem Argem Terezský dvůr za složení zkoušky Canisterapeutického psa.

Naší „šéfové“  Darje, vzhledem k tomu, že se rozhodla předat žezlo dál, byl udělen „ Dekret čestného členství “ se spoustou pěkných dárků. A všem přítomným dospělím a dětem, kalendáře na rok 2011.

V neděli proběhlo kolem desáté hodiny jenom krátké kolo obran, několik stopiček a po obědě příprava na cestu -  směr domov. Ještě přišla jedna dobrá zpráva - Petr Bakeš s Britou Lužická brána v neděli na ZKO Roudnice n.Labem složili zkoušku BH!

Děkujeme organizátorce Darje za jako vždy perfektní organizaci, volbu ubytování a za stálou její starost.

Víkend se povedl a doufám, že se všichni těšíte, tak jako já, na další akce, které nás čekají v roce 2011.

sepsala Míša Zubíková

 

VV Bílá Skála 25.9. – 28.9.2010

O posledním zářijovém  prodlouženém víkendu jsme se zúčastnili výcvikového víkendu pořádaného pobočkou „RTW SPORT“ v rekreačním středisku Bílá Skála u Číměře. I přes to, že nám počasí nepřálo jsme vydrželi a nakonec si odvezli spoustu zážitků. Víkend začínal v sobotu ráno a končil až v úterý odpoledne, kdy se konaly zkoušky dle MZŘ. Během víkendu si pejsci vyzkoušeli stopy, poslušnost a obrany, zatrénovali si na zkoušky nebo jenom tak. Během víkendu bylo k vidění i zadržení figuranta na velkou vzdálenost (po cestě kolem rybníka až na plac) a také obrana v místnosti (klubovně), bylo to velice zajímavé a napínavé, hlavně pro Lucku, která upozornila figuranty, že musí vše vrátit v původním stavu.

 Na zkoušky se přihlásilo celkem 10 pejsků, spousta zkoušek byly IPO V a spousta jenom stopařských. Počasí bylo bohužel v den zkoušek nejhorší z celého víkendu, ale i přes to se s tím pejsci a hlavně pánečci statečně poprali a většina jich zkoušku udělala. Po slavnostním vyhlášení výsledků zkoušek jsme se pomalu ale jistě začali odebírat k domovu a těšit se na další výcvikový víkend.

Děkujeme figurantům, vedoucím našich družstev a všem co nám pomáhali s výcvikem. Také děkujem Lucce, která se snažila i přes nepřízeň počasí vymyslet program a pomoci nám posunout se s našimi psíky ve výcviku dál.

Díky a těšíme se zase nashledanou.

sepsala Míša Zubíková

 

IPO-V ... další úspěšně složená zkouška

Ahojky lidičky, na letním výcvikovém táboře ve Cvikově jsem dne 31.7.2010 úspěšně složil další zkoušku dle mezinárodního zkušebního řádu IPO-V

a moje kamarádka Festa na tomto táboře úspěšně složila dne 30.7.2010 zkoušku dle národního zkušebního řádu ZM

 

ZVV1

Ahojky lidičky, chtěl bych vám oznámit radostnou zprávu!  Dne 26.6.2010 jsme úspěšně složili zkoušku ZVV1. To jsme ale šikulové, co ?! :)

 

Mikulášská stopa

Tak jako každý rok i letos na Mikuláše proběhl již třetí ročník našeho interního závodu, Mikulášské stopy. Tentokrát byly pozměněny pravidla soutěžení. Závodilo se v týmech, které musel tvořit minimálně jeden psovod se dvěma psi a maximálně tři psovodi se třemi psi. Na výběr bylo ze čtyřech soutěžních kategorií, kde byli dohromady smíchány různé zkušební řády a úrovně zkoušek. Vždy však musel celkový součet bodů dát tři sta. Všechny čtyři kategorie se vyhlašovali dohromady.
 
Já se svou paničkou a Festičkou jsme tvořili team, který se umístil na krásném třetím místě!
 
Fotky ze závodu jsou ve fotogalerii!

 

Deníček 2008

 

10.7.2008 jsem se narodila :)